Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Aktuality

6. května 2022

Klienti NF mají možnost chovat domácí mazlíčky. Můžete je sledovat na našem FB. zde. Zajišťujeme jejich péči v době, kdy se o ně nemohou postarat.

2. prosinec 2021

Rádi bychom poděkovali uznávanému českému hudebnímu skladateli, herci a báječnému člověku Janu Matáskovi za podporu našeho Nadačního fondu AROK.
Knihu můžete zakoupit zde. Veškerá tržba z prodeje této knihy bude poukázána na transparentní účet nadačního fondu.
Pomoci můžete i vy dárcovskou SMS, převodem na transparentní účet, stálým příkazem na účet fondu. Za pomoc děkujeme.
Odkaz na pomoc: pomáhejte s námi

Děkujeme za realizaci tohoto spotu režisérce Sofii Šustkové s partnerem.

7. květen 2020

Každý pátý Čech má zkušenost s duševním onemocněním. Tomáš z našeho příběhu je jedním z nich. To znamená, že je pro něj velmi těžké najít uplatnění, zajistit si živobytí a alfou a omegou jeho existence je pro něho bydlení. Pro každého, kdo se potýká s duševní nemocí, je životně důležité mít své stálé zázemí, kam se může vrátit např. poté, kdy se jeho stav zhorší a je nutná hospitalizace. Tomáš bydlel nejdříve s rodinou, později mu maminka našla pronájem. Jenže udržet si pronajatý byt, zaplatit ho a postarat se o domácnost je pro duševně nemocného člověk velice těžké. „Já jsem takovej nepraktickej,“ říká Tomáš. „Nevšimnu si třeba, že je ucpaný odpad.“ Lidé většinou nechtějí člověka s psychiatrickou diagnózou za souseda. Bojí se ho, ruší je, svádějí na něj všechny problémy v domě. „Majitel se bál, že se mi zhorší zdravotní stav a byt třeba shoří,“ Tomáš se musel několikrát stěhovat. Pak bydlel tři roky v chráněném bydlení, poté dal přednost samostatnějšímu a svobodnějšímu bydlení na ubytovně, kde nyní žije ve velmi skromných podmínkách se svou přítelkyní. „Já myslím, že bych zvládl postarat se o byt,“ říká, „ale majitelé nemovitosti, kteří by mi mohli byt pronajmout, mi to nevěří.“
Tomáš by byl šťastný, kdyby měl trvalé bydlení, které by ze svých příjmů zvládl zaplatit, a kde by mu byla poskytována podpora a zároveň osobní svoboda. Bohužel stejně jako většina duševně nemocných tuto jistotu nemá.
Každý duševně nemocný člověk je jiný. Mezi klienty Nadačního fondu AROK, který založili lidé, pečující o své duševně nemocné blízké, jsou lidé nejrůznějších povah, vzdělání a zájmů. Jsou mezi nimi vysokoškoláci, umělci, inženýři. Jedno mají ale společné. V případě, že se jejich nemoc zhorší nebo je dlouhodobá, jsou tak trochu „nepraktičtí“, jak to pěkně formuloval Tomáš, ať již se to týká sociálních vztahů, starosti o domácnost, hospodaření s penězi nebo péče o vlastní zdraví.
Na začátku krize způsobené onemocněním Covid 19 se někteří z klientů nadačního fondu AROK zapojili do šití a roznášení roušek. Byli šťastní, že mohou pomáhat. Celkově je tato stresující a psychicky náročná situace pro ně však mnohem náročnější, než pro zdravé lidi. Na sociální izolaci jsou sice zvyklí, ale v době krize se někteří z nich nemohli osobně setkat se svým ambulantním psychiatrem, terapeutem, částečně přestala fungovat pomoc sociálních pracovníků, někteří nedostali včas své léky. Tomáš z našeho příběhu situaci zvládl, udržel si i práci na několik hodin denně. Zdravotní stav jeho přítelkyně se ale bohužel zhoršil a nyní je v psychiatrické nemocnici. Nemůže přispívat na nájem v ubytovně, o který se s Tomášem dělí. Tomáš šetří, jak může, ale momentálně mu chybí 800 Kč, aby mohl zaplatit nájem za květen. Nadační fond mu s nájmem pomůže. Lidí jako Tomáš jsou však stovky. Zatím dokáže pomáhat jen malé části z nich.
Pomoci můžete i vy dárcovskou SMS, převodem na transparentní účet, stálým příkazem na účet fondu. Za pomoc děkujeme.
Odkaz na pomoc: pomáhejte s námi

Děkujeme Dětem úplňku za realizaci tohoto spotu!

31. březen 2020

Naši klienti pomáhají ve spolupráci se zaměstnanci firmy AROK šít ochranné roušky. Jejich pomoci si velice vážíme a těší nás.
Pokud jsou lidé s vážným handicapem schopni pomáhat nám všem v tomto nelehkém období, neměli bychom my zapomínat na ně.
Chápeme, že situace je složitá a vlivem nejistoty lidé přestávají podporovat různé činnosti, ale naši klienti se bez Vaší pomoci neobejdou.
Darovat lze prostřednictvím DMS, platební kartou nebo převodem na účet. Více na stránce Pomáhejte s námi.
Děkujeme!

Roušky pro porodnici U Apolináře
Roušky pro lékárnu U Matky Boží
Roušky námořnický motiv


Naše roušky 50 ks mají již k dispozici maminky v porodnici U Apolináře.
Včera jsme darovali 30 ks roušek lékárně U Matky Boží.
Roušky jsme vyrobili pro všechny naše klienty, dobrovolníky a pro přispěvovatele nadačního fondu, dále pro lidi bez domova a pro seniory.

Níže přikládáme milé vzkazy, které jsme obdrželi.

Roušky pro porodnici U Apolináře
Pavel Achard
CENTRALDENT s.r.o.

8. leden 2020

PhDr. Mgr. Dana Klevetová představuje svoji knižní novinku "Když se pere duše s tělem".
Knihu lze zakoupit v internetovém obchodě arok.cz

16. prosinec 2019

Rádi bychom vám jménem našich klientů a celého Nadačního fondu AROK popřáli příjemné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2020! Děkujeme vám za přízeň a podporu, které se nám od vás dostává.

19. listopad 2019

Rádi bychom jménem našich klientů a celého Nadačního fondu AROK poděkovali Asociaci Starožitníků ČR za uspořádání dobročinné aukce a všem dárcům, bez jejichž vzácných uměleckých děl by se nemohla uskutečnit.
Podpořili nás: AAA Antikvity Art Aukce, Adam Rada, Adolf Zika, Alma Antique, Anna Neborová, Antik Kureš, Antikvariát Bretschneider, Antikvariát Igor Korpaczewski, Asociace starožitníků, Aukční dům Valentinum, Barbora Křivská, Barbora Šemberová, Cinolter Antiques, Čestmír Suška, Daniel Pešta, Erika Bornová, Galerie Kodl, Igor Hlavinka, Ing. Jan Neumann, Ira Svobodová, J.S., Jana Vojnárová, Jaroslav Klát, Jaroslav Róna, Jiří Bouma, Jonáš Czesaný, Julie Kopová, Kateřina Štenclová, Kristýna Šormová, Matěj Lipavský, Maya Štechová, Michal Rejzek, Míra Macík, Mirek Kaufman, Otto Placht, Pavel Obermann, Pavel Šmíd, Pavla Kroupová, Petr Grubner, Starožitnosti Déco, Starožitnosti - Galerie Ustar, Victoria Antiques, Ateliéry Bárta, European Arts Investment, Jakub Nepraš, Petr Nikl, Richard Kočí, Simona Šustková, Tomáš Císařovský, Tomáš Tichý.
Mimořádné poděkování pro prezidenta Asociace starožitníků ČR Ing. Jana Neumana za vedení aukce, viceprezidentce Asociace starožitníků ČR Ing. Simoně Šustkové za možnost uspořádat aukci v rámci Veletrhu starožitníků, Mgr. Lucii Gorovoj za organizaci aukce a sestavení katalogu, rádi bychom rovněž poděkovali Sofii Šustkové za kulturní program.
Děkujeme účastníkům aukce, vystavovatelům a návštěvníkům Veletrhu starožitníků, díky Vám se podařilo v aukci získat částku 206 050,- Kč a v rámci veřejné sbírky mezi vystavovateli 12 500,- Kč. Vaší podpory si velice vážíme. Vybrané finanční prostředky budou v celé výši použity na podporu samostatného bydlení duševně nemocných klientů.

18. listopad 2019

Aukce byla úspěšná - klienti nadačního fondu mají na delší dobu zajištěné bydlení - děkujeme všem, kteří nás podpořili!

DOBROČINNÁ AUKCE PRO NADAČNÍ FOND AROK 14.11.2019
DOBROČINNÁ AUKCE PRO NADAČNÍ FOND AROK 14.11.2019
DOBROČINNÁ AUKCE PRO NADAČNÍ FOND AROK 14.11.2019


Pod následujícím odkazem najdete výsledky aukce (včetně poaukčního prodeje, auktualizováno 3. března 2020). Kompletní katalog dobročinné aukce je ke stažení zde.
V následujících dnech máte možnost přispět na Nadační fond AROK koupí některého z děl, která nenašla během aukčního večera zájemce. Aktuální katalog je dostupný zde.

Pomáhejte s námi

Převodem na účet 285906366/0300

Převodem peněz na transparentní účet.

Načtením QR kódu

Načtením v mobilním bankovnictví se vyplní číslo účtu a částka 100 Kč.

QR platba - AROK

Kontakt

Nadační fond AROK

Bořivojova 1136/45, 130 00 Praha 3
Česká Republika
IČ: 07475195
nadacnifond@arok.cz